כל מי שמכיר את תחום עסקי המזון יודע שאפילו אם מקפידים על ניקיון, אחסון מסודר וסילוק פסולות יעיל – לא מונע מזיקים, חרקים וזוחלים שאף אחד, כולל הבעלים, העובדים ובפרט הלקוחות, לא רוצה לפגוש בתוך העסק.
הדברה לעסקי מזון היא עניין מורכב, בשל הצורך להשתמש בשיטות וחומרים שיסלקו את המטרד אבל בה בעת ללא סכנה להרעלת מוצרי ורכיבי המזון הנמצאים במקום. האתגרים הקשורים בהדברה יעילה באופן מיידי ולטווח ארוך בתוך עסקי מזון הופכת את הבחירה בשירות הדברה מקצועי קריטית – חשוב לבחור בחברת הדברה מקצועית ומנוסה, המשתמשת בחומרי הדברה מקצועיים ואיכותיים בעלי תו תקן, ותאפשר להיפרד לתמיד מן המטרד.

תיקנים, מכרסמים, זוחלים, זבובים,  ומטרדים אחרים במטבח או במחסן

תיקנים, חרקים, מעופפים למיניהם, מכרסמים וזוחלים הם לפעמים בעלי חיים עמידים מאוד, הם משגשגים במקומות רבים ומגוונים, אוכלים כמעט הכל ובמיוחד אוהבים שאריות מזון. הם נחבאים בין סדקים זעירים במשקופים או בריצוף, ומביאים איתם לא רק פגיעה משמעותית באסתטיקה של בית העסק – אלא פגיעה בהיגיינה עד כדי מפגע תברואתי אמיתי וסיכון להמשך הפעילות של העסק. גם קצב ההתרבות של מרבית החרקים והמכרסמים הוא מהיר – ועל כן, מהירות הטיפול שלכם במטרד היא חשובה להצלחת ההדברה. אם איתרתם חרקים, זוחלים, נחשים, מכרסמים, עכברים, תיקנים, זבובים או מזיקים אחרים בשטח העסק, בתוך המבנה או בחצר שלו – חשוב לפעול מהר. פנו לבעל מקצוע המתמחה בשירותי הדברה לעסקי מזון כדי למנוע הימצאות חרקים ומכרסמים כאלה בעסק – ולהדביר או להרחיק אותם מן העסק, לתמיד.

בחירה מקצועית ויעילה בחומרי הדברה

שני משתנים קובעים את איכות ההדברה שתבוצע בעסקי המזון אליהם חדרו מזיקים – האחד הוא סוג חומרי ההדברה והתאמתם לסוגי המזיקים המצויים בתחום העסק – והשני הוא אופן הפיזור של חומרי ההדברה בהתאם למאפייני המחיה של המזיקים שאותרו. כיום, קיים מגוון נרחב של חומרי הדברה ירוקים, ידידותיים לסביבה ובטוחים לשימוש גם בבית עסק מתחום המזון – וחשוב להקפיד על הדברה יעילה, בהתאמה מלאה לסוג ולזן החרקים שנמצאו בעסק, לאחר אבחון מקצועי ומפורט.

פתרונות לטווח ארוך

כשמדובר בבתי עסק מתחום המזון – חשוב לחזור על פעולת ההדברה מדי כמה חודשים כדי למנוע הישנות הבעיה. מדביר מקצועי ידע לא רק לבצע את ההדברה אלא גם לייעץ ולקבוע יחד עם בעל העסק תכנית פעולה שתבטיח שהמקום יישאר נקי מחרקים ומכרסמים.

אם אתם מנהלים עסק מתחום המזון או אחראים על התברואה בו, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו ולשמוע על פתרונות הדברה לעסקי מזון. נשמח לייעץ, לענות על שאלות ובמידת הצורך להגיע ולבצע עבורכם הדברה מקצועית שתפתור את הבעיה לתקופה ארוכה. לאחר ההדברה נקבע יחדיו כיצד להמשיך ולשמור על בית העסק שלכם נקי מחרקים, מכרסמים וזוחלים – על מנת לאפשר לעסק להמשיך ולפעול – ביעילות, בסביבה נקייה והיגיינית, ועל פי תקנות התברואה.

מצאתם סימני מזיקים בבית? פנו אלינו, ותיהנו משירות מקצועי, יעיל ואדיב – במהירות!