הדברת טרמיטים – כך תעשו זאת נכון

הם קטנים, רגישים לאור – והם יאכלו כל אלמנט עשוי עץ (כולל דפי הספרים שלכם) בבית. קיני טרמיטים מכילים לעיתים עשרות מיליוני חרקים – והם פעילים בלילה, ואוכלים את הרהיטים מבפנים. אל תיזכרו מאוחר מידי – הנה כל הסימנים לאיתור טרמיטים בבית – והדרכים להיפטר מהם, בצורה בטוחה, יעילה, ומהירה.

טרמיטים בבית – היצורים הקטנים שאוכלים הכל

בישראל, ישנם מספר סוגי טרמיטים, רובם ניזונים בעיקר מעץ, בעיקר כאשר הוא כבר מעובד אבל עדיין לח, והם מעדיפים עץ אורן – העץ הכי נפוץ ברהיטים ואלמנטים מעץ בישראל. הטרמיטים מגיעים אל הבית במעוף, בתעלות משטחים ציבוריים, או ביחד עם אדמה או עץ שהובאו הביתה – והם מתרבים במהירות.  הטרמיטים עשויים לשוב ו"לתקוף" רהיטי העץ בבית, גם לאחר הדברה ביתית שלא צלחה לאורך זמן – ורק הדברה איכותית, אשר משפיעה לטווח ארוך, תציל אתכם מן הרעה.

מצאתם סימני מזיקים בבית? פנו אלינו, ותיהנו משירות מקצועי, יעיל ואדיב – במהירות!

איך תדעו שיש לכם טרמיטים בבית?

הטרמיטים הם חרקים לבנים חיוורים, במראה שמזכיר נמלה. הם פעילים רק בלילה ובדרך כלל חיים בתוך הרהיטים, כך שלא תמיד קל לראות אותם. אבל גם מבלי לראות טרמיטים בבית – תוכלו לחשוד שהחרקים המזיקים הגיעו "לביקור", על פי הסימנים הבאים:

  • תוכלו לשמוע את הטרמיטים בלילה
    כאמור, הטרמיטים פעילים בלילה. הם מכרסמים תעלות בכל אלמנט עשוי עץ (כולל רהיטים, מדפים ואצטבאות, מעקות עץ, דלתות או משקופים, ואפילו ספרים מנייר). בשעות הלילה, תוכלו לשמוע רעשי כרסום חרישיים מרהיטי העץ. זהו סימן וודאי שיש טרמיטים בבית. אל תחכו – בדקו בהקדם הדברה בבית, אחרת הרהיטים שלכם יתפוררו מבפנים
  • תוכלו לראות סימני הכרסום של הטרמיטים
    בשעות האור, לא תראו את הטרמיטים, שהם רגישים לאור השמש. אבל תוכלו לראות את התעלות שהם חופרים – אלו הן מעין תעלות בוץ צרות ופתלתלות, חלקות למראה. כשאתם רואים תעלה חפורה כזו, במשקופים, ברהיטים או על הקיר – מומלץ להיוועץ בדחיפות באיש מקצוע, מפני שהנזקים הנגרמים על ידי טרמיטים יגדלו וילכו, ממש בכל לילה.

חושדים שיש טרמיטים בבית? כך תנהגו

חשוב לדעת, כי הטרמיטים הם מזיקים שקשה להדבירם או להרחיקם מן הבית באמצעי הדברה ביתיים. בנוסף, גם אם אתם מצליחים להיפטר מהחרק העקשן – לא תוכלו להבטיח שלא יחזור בתוך זמן קצר מבתי השכונה הנגועים. רק הדברת טרמיטים מקצועית תבטיח את שלמות הבית על רהיטי העץ שלו. הדברת טרמיטים מקצועית היא יעילה לתקופה של כחמש שנים, ומדבירים מקצועיים יאתרו את כל הרהיטים הנגועים ויטפלו בהם נקודתית, לצד טיפול מונע בכל הבית שיבטיח כי הטרמיטים ייעלמו.

עולם הדברות – מתמחים בהדברת טרמיטים

עם ניסיון של מעל עשור בהדברת טרמיטים, נשמח להציע לכם את הטיפול היעיל, המהיר, המקצועי – והבטוח ביותר בכל מקרה של "מתקפת" טרמיטים בבית. מומלץ לא לבזבז זמן – התקשרו או השאירו לנו הודעה, ונחזור בהקדם, עם הצעה להדברת האורחים הלא קרואים אשר אוכלים את הרהיטים שלכם מבפנים.