כמה פעמים שאלתם את עצמכם בשביל מה יש יתושים בעולם? מה התפקיד שלהם בשרשרת המזון? איך הם מועילים לבני האדם או לחיות אחרות? לא מצאנו תשובה מספקת לשאלה הזאת.

עקיצות יתוש יכולות להיות תמימות, לגרד מעט ולחלוף, אבל לאורך השנים נתקלנו בלא מעט מקרים של אנשים, נשים וילדים שנוצרו להם בצקות של ממש בגלל עקיצות יתושים ותגובות אלרגיות, אי הזדמנות של העקיצה בגלל הגירוד.

מעבר לזה שהם חולפים לנו ליד האזניים כשאנחנו ישנים או מפריעים לנו להינות מהחצר שלנו, מטיול בטבע, מבילוי בבריכה הביתית או הציבורית.

בשנים האחרונות נחשפנו, בישראל, ליתוש הנמר האסייתי, בנוסף ליתוש שאנחנו רגילים שמסתובב פה מאז שאנחנו זוכרים את עצמנו. בעבר נהגנו לחשוב שליתושים יש עונתיות, אבל נראה ששינויים סביבתיים, פלישת מינים ועוד גורמים להם להגיע לעקוץ מסביב לשעון ובכל ימות השנה.

יש מספר דרכים להדביר יתושים:

  1. להמנוע דגירות יתושים – חיסול מקווי מים עומדים.
  2. להדביר יתושים כשהם כבר ייצורים מעופפים – באמצעות ריסוס כימי.
  3. להדביר יתושים בזמן שהם מתפתחים במים – ריסוס או פיזור חומרים במים.

רשתות הפארם והסופרים מלאות בתכשירים למריחה על העור, להדבקה, לחיבור לחשמל ועוד.

אלא שמרגע שההשפעה של התכשיר מסתיימת, ואנחנו יודעים שהיא קצרת טווח, היתושים חוזרים לזמזם ולעקוץ.

המטרה שלנו היא לייצר מצב קבוע וארוך טווח של היעדר יתושים, אנחנו ממפים את מקורות המים העומדים הקרובים, את כמות היתושים בשטח, את שלב ההתפתחות שלהם ואת האפשרויות שעומדות לפנינו שכוללות הדברה לצד שמירה על הבריאות.

 

מצאתם סימני מזיקים בבית? פנו אלינו, ותיהנו משירות מקצועי, יעיל ואדיב – במהירות!

ראשית חכמה – פעולות מנע

מומלץ לפעול בכל דרך על מנת למנוע התרבות יתושים. בעבר, אם לא היו מים עומדים ברדיוס מספיק גדול סביבנו לא היו עוקצות אותנו יתושות בלילה. כיום יש זן חדש של יתוש בארץ, הנמר האסייתי, שתוקף גם בשעות אור ומסתפק במקום לח כדי להתרבות. הדברת יתושים מוצלחת תתחיל בכך שנעשה כל שביכולתנו כדי למנוע ולו שלוליות קטנות ביותר של מים עומדים, כמו גם מקומות לחים, מוצלים ונסתרים. לצערנו הרשויות לא תמיד עושות את חלקן ולכן גם אם באזור הבית שלנו יתושים לא יוכלו להתרבות הם יגיעו אלינו מן הסביבה הקרובה.

הרחקת יתושים

בניגוד לחרקים אחרים, יתושים דווקא מגיבים פחות לשיטות הדברה ביתיות כמו נורות אולטרה סגולות או מכשירים אלקטרוניים שמפיקים צלילים כאלה ואחרים. כשכל אלה מתגלים חסרי תועלת במלחמה עם היתושים, אתם מוזמנים לבחור בפתרון היעיל והנוח – הדברת יתושים מקצועית.

אם גם אתם סובלים מבעיה של יתושים שמונעים מכם ליהנות מישיבה במרפסת או בחצר, עוקצים אתכם בלילה ואפילו בשעות היום – פנו אלינו ונשמח לספר לכם יותר על הדברת יתושים. צוות מקצועי שלנו יוכל להגיע, לבצע את כל פעולות המנע הנדרשות ולצייד אתכם באמצעי ריסוס נגד יתושים המתקדמים ביותר.