יש מגוון של מכרסמים שפוגעים באיכות החיים שלנו, התמונה הקלאסית היא של מישהו עומד על כיסא, מפוחד ומזיע כשעכבר מסתובב לו בבית. אבל, הבית והעסק שלנו יכולים להיות מקום אטרקטיבי עבור עכברים, חולדות ועכברי שדה והדברת מכרסמים, מוקדמת ככל האפשר – הכרחית.

מה מחפשים עכברים וחולדות? את אותם תנאים שאנחנו מחפשים – מים, חום, אוכל, הגנה, מקום להתפתח בו.

אבל הנוכחות שלהם בסביבתנו לא רק מפריעה לנוחות שלנו, אלא גם עלולה לגרום נזק לרכוש ולסכן את הבריאות שלנו והעסקים שלנו. ככל שפרויקטי בניה וסלילה משתלטים על העיר, העכברים והחולדות מחפשים מקומות חדשים ונוחים להתיישב בהם. אולי זה הבית שלך.

העכבר המצוי נמצא בכל העולם, אורכן 9-12 ס"מ וצבעו נע בין חום ללבן. עכברים הן אוכלי כל ומכאן הסכנה העיקרית בנוכחות שלהם בינינו. הם יכולים לכרסם כבלי חשמל ולגרום לקצר, לכרסם בכבלי תקשורת, חומרי בידוד, להשאיר עקבות ביולוגיים במקומות שקשה להגיע אליהם וגם למות בעלית הגג או בין קירות גבס ולהפיץ ריח נוראי – חשוב מאד להדביר כנגד מכרסמים ברגע שמבחינים בבעיה, אל תחכו. פנו אלינו לביצוע הדברה והרחקת המפגע הבריאותי מהבית או מהעסק שלכם.

מצאתם סימני מזיקים בבית? פנו אלינו, ותיהנו משירות מקצועי, יעיל ואדיב – במהירות!

החולדה, שיש שמכנים אותה גם עכברוש, מצליחה לשרוד גם בתנאי קיצון (טמפרטורות שמגיעות עד 30 מע"צ מתחת לאפס), אבל מצליחה לגרום נזק לרכוש ולעסקים באופן שדומה לזה שגורמים עכברים מצויים.

בנכסים שנמצאים בשטחים פתוחים, גם נברן השדה יכול להצטרף למזיקים שתוקפים את הבית או העסק.

עסקי מזון חשופים במיוחד למכרסמים מזיקים, עסקים מהסוג הזה מספקים למכרסמים תנאי גן עדן, ומציאת עכבר או חולדה בעסק שמתפרנס ממזון עלולה לגרום לו לנזק בלתי הפיך.

מלכודות ביתיות הן פתרון זמני לבעיה שנמצאת בראשיתה, אלא שאם קיימת בעיית מכרסמים רצינית, דרוש לכך פתרון רציני ומדביר מכרסמים מקצועי ידע לספק אותו.

מלכודות ביתיות הן פתרון זמני לבעיה שנמצאת בראשיתה, אלא שאם קיימת בעיית מכרסמים רצינית דרוש לכך פתרון רציני ומדביר מכרסמים מקצועי ידע לספק אותו.

  1. מדביר מקצועי בתחום הדברת המכרסמים יגיע לבחון את השטח, לאתר את מקור הבעיה, את המקומות שדרכם חודרים המכרסמים ונזק נוסף שאולי כבר יצרו מבלי ששמנו לכך לב. מדביר מקצועי יזהה את המזיק לפי אופי המחילות והכרסום, העקבות שהמכרסמים משאירים מאחוריהם ועוד.
  2. כחלק המדברת מכרסמים, חשוב להתאים את הפתרון לבעיה: מלכודות, פיתיונות, ובעקבותיהם גם אטימה של דרכים חזרה לנכס שלכם, על מנת שהפתרון יהיה ארוך טווח ולא בשיטת הפלסטר.
  3. בחינה תקופתית. תחזוקה שוטפת היא חלק בלתי נרד ממיגור אמתי של הבעיה.

אחת לשנה מומלץ לבצע בדיקה, כדי שבמידה שיש פלישה חדשה של מכרסמים, נוכל לעצור אותה בזמן, לבצע עוד פעולת הדברת מכרסמים ולצמצם למינימום את הנזק.

שומעים רחשים מהנמכת התקרה או עלית הגג? ראיתם צואת עכברים מתחת לכיור או מאחורי המקרר? מריחים ריח ריקבון ולא מצליחים להגיע אליו כדי להרחיק אותו? ראיתם עכבר חוצה בריצה את המטבח?

ככל הנראה קיימת בעיה של פלישת מכרסמים, הבעיה מחייבת הדברת מכרסמים על ידי מדביר מקצועי.