הפרפרים הם מהחרקים שכולנו נהנים לראות – אבל עש, שהוא סוג של פרפר, הוא חרק מזיק, שהדברתו חשובה. שלושה סוגים של עש נפוצים בישראל – וחשוב לדעת, שניתן להיפטר מהם בהדברה הפועלת באופן מיידי ובדרך כלל למשך שנה.

סוגי עש בישראל

כאמור, שלושה סוגים של עש נפוצים בבתים בישראל. שלושתם ממשפחת הפרפראים, בעלי כנפיים גדולות ובצבעי אפור. כך תזהו את סוג העש:

עש המזון

עש המזון חי בעיקר במטבח ובסביבת המזון. הבוגרים בונים קורים לבנים ומטילים ביצים שיתפתחו לזחלי פרפרים, במגירות מזון או בשקיות מזון, בדרך כלל בעיקר כאלה שאוחסנו למשך זמן רב.

תוכלו לזהות נוכחות של קינים, ביצים או זחלי עש המזון במיני מזון שאתר שומרים (בעיקר פחמימות, קמחים וקטניות) עם האיתור של "קורים" שנדבקו לאריזת המזון, גושים דבוקים של המזון – וריח אופייני שעולה מן האריזות.

עש המזון הבוגר חודר לשקיות מזון – גם כאלה שעוד לא נפתחו, בדרך כלל באמצעות כרסום (אם כי ישנם מקרים של הימצאות עש מזון בשקיות סגורות לחלוטין).

עש הבגדים

עש הבגדים ניזון מכותנה ורכיבים אורגניים אחרים בבגד – ועל כן, תמצאו חורי כרסום בבגדיכם העשויים בדים טבעיים. כמו כן, ניתן למצוא גללי עש ושאריות כמו נשלי גלמים, על רצפת הארון.

עש בונה הנרתיק

עש בונה הנרתיק ניזון מרכיבים אורגניים בתוך שטיחים, או בטיח שעל הקיר. כאשר עש בונה הנרתיק מקנן בביתכם – תוכלו לגלות סימני כרסום בטיח או בשטיחים ובדים. הוא קטן ובעל מראה רחב יותר.

מצאתם סימני מזיקים בבית? פנו אלינו, ותיהנו משירות מקצועי, יעיל ואדיב – במהירות!

איך נפטרים מעש?

כשאתם מגלים סימני כרסום – בבגדים, במזון או בקיר, אתם יודעים שקיני עש מצויים בבית שלכם – הנזקים רק יחריפו וייערמו, ומוטב לקרוא לצוות הדברה מקצועי בהקדם.

מכיוון שזני העש השונים חיים באזורים שונים בבית – איתור העש הוא הכרחי להדברה מקצועית, מדויקת ויעילה. חומרי ההדברה המשמשים נגד עש הם חומרים יעילים לטווח ארוך, ולצד הדברת עש מקצועית נמליץ על ניקיון יסודי של הארונות, כולל מסילות ודלתות – ואחסון מזונות לטווח קצר בלבד.

אם נתקלתם בסימני עש אצלכם בבית, בארון הבגדים, במזווה או בקירות – אל תחכו. מהירות התגובה והטיפול היא ערובה ליעילותו, ולכן פנו אלינו בהקדם. צוות הדברה מקצועי יגיע אליכם, יאתר את זני העש המצויים אצלכם בבית – ויבצע הדברה מקצועית, שתרחיק מביתכם את העש – באופן מיידי ולטווח ארוך.