התמונה של ארגז התריס נפתח ובתוכו משגשג קן של צרעות היא, ככל הנראה, הסיוט של כל אחד ואחת והוא מתחיל בהבחנה בצרעה בודדת מתעופפת ליד הבית, או בזמזום שכבר אי אפשר להתעלם ממנו.

צרעות הן יצור חברתי ולכן חיות בקהילות שמונות אלפי פרטים, דמיינו כמה רעש יכולות לייצר אלפי צרעות שמנפנפות בכנפיים שלהן יחד.

קן צרעות עשוי מנסורת וחומר שמפרישות הצרעות שמשמש כדבק.

במהלך חייהן, הצרעות ניזונות בעיקר מחרקים אחרים. בקיץ הן צריכות לדאוג לדור הבא ולכן מחפשות בעיקר מזון מתוק – אותו הן יכולות למצוא בשפע בחברת בני אדם.

רוב האנשים שיתקלו בקן של צרעות יבינו שהם צריכים להזמין מדביר מקצועי שירחיק את הצרעות.

עקיצת צרעה לא מסוכנת למי שלא סובל מאלרגיות מסכנות חיים, אבל אפשר להסכים על זה, שלא מומלץ להיעקץ על ידי צרעה ושעקיצת צרעה היא בוודאי דבר לא נעים, שנכון להימנע ממנה ככל האפשר.

טיפול שגוי בצרעה בודדת עלול לגרום לה לקרוא לתגבורת, כשמציקים לקן שלם, כאן כבר מדובר בסכנת עקיצה של ממש.

בניגוד לדבורים, שיש להן תפקיד חשוב באקולוגיה ועל הקן שלהם משתדלים להגן ולכן מעבירים את הקן עם הדבורים למקום אחר, את קן הצרעות צריך להדביר ממש ולא ניתן לשנע למיקום אחר.

אחת הדרכים להימנע מעקיצת צרעה היא להזמין מדביר מקצועי ולא לנסות להפטר מהצרעות בעצמכם.

אחת הדרכים להימנע מעקיצת צרעה היא להזמין מדביר מקצועי ולא לנסות להפטר מהצרעות בעצמכם!

מחזור החיים של צרעות כולל ביצה, רימה, זחל וצרעה בוגרת. לכל אחד מהשלבים יש פתרון הדברה שונה, על מנת להגיע להדברה מלאה של המזיק, חשוב לתת מענה רחב ככל האפשר, אחרת תוך זמן קצר הצרעות עלולות לחזור לקנן וכל המאמצים שהושקעו לא משתלמים.

צרעות מתמקמות בבתים פרטיים, בטבע וגם בעסקים. אם יוכלו למצוא את התנאים להתרבות, שם יבחרו להיות.

בבית פרטי הן יגרמו לאי נוחות, בעסק, צרעות עלולות לגרום נזק כלכלי משמעותי ולכן חובה לטפל בקן ולהדביר צרעות.

מצאתם סימני מזיקים בבית? פנו אלינו, ותיהנו משירות מקצועי, יעיל ואדיב – במהירות!

תהליך הדברת קן צרעות

כמו בכל תהליך הדברת צרעות, ההתחלה מחייבת בחינה של השטח, סוג הצרעה, בהתאם לבחינה הראשונית נבחר סוג הטיפול. המטרה שלנו, תמיד, היא שהטיפול יהיה קצר, יעיל וארוך טווח.

בעקבות בחינת השטח והקן, מדביר מקצועי יציע הדברת צרעות רלוונטית, שתספק פתרון טוב ויעיל, כזה שמטפל בבעיה ולא גורם נזק שאיננו הכרחי, לרכוש ולאדם. כמובן, שקן שאינו מפריע לאדם ולא נושא סיכון פוטנציאלי, לא יהיה מוקד להדברת צרעות.  

הטיפול ינוע בין ריסוס, איבוק או טיפול נוזלי בהתאם למיקום של הקן, למספר הפרטים שחיים בו ולסביבה. לעיתים יוצב פיתיון בכניסה לקן שאותו תוביל אחת הצרעות פנימה ותעשה בשבילנו את העבודה.

חשוב לציין שבחלק מהמקרים הדברת צרעות תספיק ולא נצטרך להרוס את הקן, לשם כך אנחנו בוחנים את הבעיה ומשתמשים בידע המקצועי העשיר שלנו בהדברת צרעות ובטיפול בבעיות מהסוג הזה.