קן צרעות חדש, הוא אחד המחזות שאיש אינו מעוניין למצוא בחצר ביתו. ועם זאת, קהילה של צרעות עשויה להקים קן חדש בתוך מספר שעות, כך שממש מבלי משים – אתם יוצאים לחצר בשעות אחה"צ, ומגלים קן צרעות מפחיד, במקום שרק בשעות הבוקר היה נקי מחרקים.

צרעות הן לא רק מפגע אסתטי – הן מסוכנות ממש. בעוד עקיצה של צרעה היא חוויה לא נעימה (בלשון המעטה) אולם בדרך כלל אינה מסכנת חיים – כשמדובר בקן צרעות, אתם עלולים להיחשף לעקיצות מרובות כאשר נחיל צרעות רודף אחריכם, או אפילו יותר מסוכן – אחרי הילדים הצעירים בבית. כאן, מדובר כבר בעניין מסכן חיים, ועל כן  מומלץ בחום שלא לנסות להדביר או להרחיק את הצרעות ללא ליווי מקצועי.

איך מזהים קן צרעות?

לא שכיח למצוא כוורת של דבורים בחצר בית פרטי. דבורים מגיעות, בעיקר בחודשי האביב וכאשר הצמחייה בגינה שופעת בצוף, אל צמחי הגינה, אוספות את הצוף וחוזרות אל הכוורת. גם כשדבורים בונות כוורת בחצר, הכוורת בדרך כלל תימצא בגובה.

לעומת זאת, קינים של צרעות ממוקמות על האדמה או במקומות נמוכים. הקינים "מופיעים" ממש על האדמה, בין התריסים בחלונות, בתוך חללים בגזעי עצים או צינורות בגינה, ועוד. קיני הצרעות "מופיעים" בחצר או בבית בדרך כלל בחודשי האביב, והצרעות מתגוררות בקן זה לאורך כל חודשי הקיץ.

חשוב לזכור, כי הצרעות הן חרקים אגרסיביים וטריטוריאליים – במפגש עם צרעה בודדת, יש סיכוי גבוה להיעקץ, אולם בחשיפה לקן צרעות שלם, קיים סיכוי גבוה שכל נחיל הצרעות יתקוף את הפולש – גם אם הוא ילד קטן שמשחק בחצר ביתו. על כן, במיוחד בחודשי האביב, חשוב לשמור על דריכות ולבדוק את סביבות הבית ובמיוחד אזורים מועדים – ממש בכל יום או אפילו פעמיים ביום.

מצאתם סימני מזיקים בבית? פנו אלינו, ותיהנו משירות מקצועי, יעיל ואדיב – במהירות!

מצאתי קן של צרעות – מה עושים?

במקרה שאיתרתם קן צרעות בחצר, מומלץ מאוד שלא להתקרב אליו, ובוודאי להרחיק ממנו ילדים, חיות מחמד, ומי שייתכן שהם אלרגיים לעקיצות מסוג זה. יש להתקשר ללא דיחוי למדביר מקצועי, אשר יוכל לטפל במקצועיות, במהירות וביעילות בחרקים הלא קרואים ולהעלים את המפגע שהופיע בשטח הבית שלכם. הדברה מקצועית לא רק תטפל במפגע הנוכחי, אלא תמנע הקמת קיני צרעות נוספים באזור בעתיד.

אם מצאתם קן של צרעות בחצר הבית שלכם, במרפסת הכביסה או בקרבת מקום – התקשרו אלינו. צוות מדבירים מקצועי ורב ניסיון יגיע אליכם בהקדם, ותוך שימוש בחומרי הדברה מהאיכותיים בשוק, יסייע להעלים את המפגע, אחת ולתמיד.