הם קטנים, חומים, ומלחיצים. כולנו מכירים את הסצנה בה אנחנו מוצאים תיקן אחד מסתובב בבית – ושלושה אנשים היסטריים על השולחן. לא בכדי החרקים עתיקי היומין הללו מלחיצים אותנו כל כך – הם מגיעים מאזורים מזוהמים ושורצי חיידקים, הם עמידים בצורה תמוהה, והגרוע מכל – הם חיים בקהילות, שגדלות במהירות עצומה. זה יכול להיות בחרירי גדמי עצים בחצר, מאחורי השיש, בנקודות חשמל או במזווה שלכם – כל מקום שבו יש לתיקנים מה לאכול, הוא מקום בו עלולה להתפתח מושבה של תיקנים.

גיליתם סימני תיקנים בבית – מה עכשיו?

התיקנים הם בעלי חיים עמידים מאוד, ומבחינה היסטורית, ניראה שהם קיימים כבר מעידן הדינוזאורים (ויש שיאמרו שיהיו קיימים כאן עוד הרבה אחרינו). בעולם כולו אלפי מינים של תיקנים, אולם בארץ נפוצים ארבעה – התיקן האמריקאי, התיקן הגרמני, התיקן המזרחי, ותיקן הפסים החום. כל אחד מסוגי התיקנים מגיב להדברה שונה – ועל כן חשוב לבצע את ההדברה על ידי איש מקצוע, שיאבחן את החרקים בטרם יבחר את המאפיינים של תהליך ההדברה שיבצע.

התיקנים פעילים יותר בשעות הלילה, ועל כן, הסיכוי לפגוש אחד הוא גבוה יותר כאשר אתם מתעוררים בלילה ומדליקים את האור. עם זאת, גם בשעות היום ניתן לראות תיקנים או סימני חיים של תיקנים, כמו שאריות של תיקן מת, נשלי תיקנים, "שקיות" ריקות של ביצים, וכדומה.

אם גם אתם לא מוכנים שיסתובבו תיקנים בבית שלכם הדברת תיקנים מבוצעת בדרך כלל על ידי פיזור חומרי הדברה באזורי מטרה ברחבי הבית.

מצאתם סימני מזיקים בבית? פנו אלינו, ותיהנו משירות מקצועי, יעיל ואדיב – במהירות!

חשוב להתאים את צורת ההדברה לסוג התיקן בבית:

תיקן גרמני

תיקנים קטנים, אוהבים לחיות במקומות חמים (למשל בקרבת מנועי מקררים, ברי מים וכדומה), מתרבים מהר ומגלים עמידות רבה לחומרי הדברה. גודלם מאפשר להם להתחבא בסדקים זעירים ועל כן, ההדברה בחומרים משולבים, המאפשרים השפעה מידית והשפעה ארוכת טווח, לאלה שעוד יבקעו מביצים שלא הודברו. ג'ל הדברה ייחודי מפתה את התיקן הגרמני לצאת ממקום המחבוא שלו, ומסייע לחיסול יעיל של מושבות תיקנים גרמניים בבית.

תיקן אמריקאי

זהו סוג התיקן הנפוץ ביותר בארץ, גודלו כמעט פי שלושה מזה של התיקן הגרמני והוא מגיע לעתים קרובות לביתנו היישר ממערכת הביוב.הדברת התיקן האמריקאי מבוצעת על ידי פיזור חומרי הדברה ידידותיים לסביבה (ונטולי ריח) בכל הבית ובחצר המקיפה אותו, ובמיוחד בסביבת בורות הביוב.

תיקן מזרחי, תיקן הפסים החום

הדברה מקצועית של תיקן מזרחי או תיקן פסים חום מבוצעת על ידי ריסוס חומרי הדברה ידידותיים לסביבה באזורים נגועים ובאופן מונע בכל סביבת הבית והחצר.

מענה מושלם להדברת תיקנים

אם אתם סובלים מתיקנים בבית, או חושדים כי מושבת תיקנים "התנחלה" בבית או בחצר שלכם – חשוב שתדעו כי התיקנים מתרבים במהירות, ובתוך זמן קצר אתם עלולים למצוא את עצמכם חולקים בית עם אלפי תיקנים. אל תחכו – התקשרו אלינו בהקדם, ונשמח להציע פתרון אופטימלי להדברת תיקנים עבורכם.