הדברת ג'וקים

הדברת ג'וקים (תיקנים)  – כל מה שחשוב לדעת

הדברת ג'וקים (או בשמותיהם הנוספים: תיקנים, מקקים) הוא הפתרון המהיר והיעיל ביותר באמצעים מתקדמים של הדברות ג'וקים לבעיה של החרקים הלא נעימים הללו : הם קטנים, חומים, מזוהמים ומלחיצים. כולנו מכירים את הסצנה בה אנחנו מוצאים תיקן אחד מסתובב בבית, בגינה או במשרד – ושלושה אנשים היסטריים קופצים על השולחן.
לא בכדי החרקים עתיקי היומין הללו מלחיצים אותנו כל כך – הם מגיעים מאזורים מזוהמים ושורצי חיידקים, הם עמידים בצורה תמוהה, והגרוע מכל – התיקנים חיים בקהילות, שגדלות במהירות עצומה.  מקומות המסתור יכולים להיות בחרירי גדמי עצים בחצר, מאחורי השיש, בנקודות חשמל או במזווה שלכם – כל מקום שבו יש לג'וקים מה לאכול, הוא מקום בו עלולה להתפתח מושבה של תיקנים. הגיע הזמן לבחור בפתרון הנכון – הדברת ג'וקים מקצועית במחיר משתלם.

 

גיליתם סימני ג'וקים בבית – מה עכשיו?

הג'וקים הם בעלי חיים עמידים מאוד, ומבחינה היסטורית אבולציונית – מסתבר שהם קיימים כבר מאז עידן הדינוזאורים (ויש שיאמרו שיהיו קיימים כאן עוד הרבה אחרינו). בעולם כולו קיימים להם אלפי מינים של תיקנים, אולם בארץ נפוצים ארבעה סוגי ג'וקים: התיקן האמריקאי, התיקן הגרמני, התיקן המזרחי, ותיקן הפסים החום. כל אחד מסוגי התיקנים מגיב להדברה שונה. ישנם גם סוגי הדברות ג'וקים שונות בהתאם לעניין, למיקום ולצרכים המדויקים – ועל כן חשוב לבצע את ההדברה על ידי איש מקצוע מנוסה ומוסמך, שיאבחן את החרקים בטרם יבחר את המאפיינים של תהליך ההדברה שיבצע, תוך שמירה מירבית על בריאותכם ובטחונכם.

הג'וקים פעילים יותר בשעות הלילה, ועל כן, הסיכוי לפגוש אחד הוא גבוה יותר כאשר אתם מתעוררים בלילה ומדליקים את האור. עם זאת, גם בשעות היום ניתן לראות תיקנים או סימני חיים של תיקנים, כמו שאריות של תיקן מת, נשלי תיקנים, "שקיות" ריקות של ביצים, וכדומה.

אם גם אתם לא מוכנים שיסתובבו תיקנים בבית שלכם – הפתרון היעיל, המקצועי והנכון לאורך זמן הוא הדברת תיקנים, המבוצעת בדרך כלל על ידי פיזור חומרי הדברה באזורי מטרה ברחבי הבית ע"י בעל מקצוע מוסמך ומנוסה, עם רשיון מדביר כחוק (מטעם המשרד להגנת הסביבה).

מצאתם סימני מזיקים בבית? פנו אלינו, ותיהנו משירות מקצועי, יעיל ואדיב – במהירות!

חשוב להתאים את צורת ההדברה לסוג התיקן בבית:

תיקן גרמני

תיקנים קטנים, האוהבים לחיות במקומות חמים (למשל בקרבת מנועי מקררים, ברי מים וכדומה), מתרבים מהר ומגלים עמידות רבה לחומרי הדברה. גודלם מאפשר להם להתחבא בסדקים זעירים ועל כן, ההדברה בחומרים משולבים, המאפשרים השפעה מידית והשפעה ארוכת טווח, לאלה שעוד יבקעו מביצים שלא הודברו. ג'ל הדברה ייחודי מפתה את התיקן הגרמני לצאת ממקום המחבוא שלו, ומסייע לחיסול יעיל של מושבות תיקנים גרמניים בבית.

הדברת ג'וקים תיקנים

תיקן אמריקאי

זהו סוג התיקן הנפוץ ביותר בארץ, גודלו כמעט פי שלושה מזה של התיקן הגרמני והוא מגיע לעתים קרובות לביתנו היישר ממערכת הביוב.הדברת התיקן האמריקאי מבוצעת על ידי פיזור חומרי הדברה ידידותיים לסביבה (ונטולי ריח) בכל הבית ובחצר המקיפה אותו, ובמיוחד בסביבת בורות הביוב.

הדברת תיקנים תיקן אמריקאי

תיקן מזרחי, תיקן הפסים החום

הדברה מקצועית של תיקן מזרחי או תיקן פסים חום מבוצעת על ידי ריסוס חומרי הדברה ידידותיים לסביבה באזורים נגועים ובאופן מונע בכל סביבת הבית והחצר.

הדברת ג'וקים תיקן גרמני

מצאתם סימני מזיקים בבית? פנו אלינו, ותיהנו משירות מקצועי, יעיל ואדיב – במהירות!

לפני הדברת ג'וקים – פעולות מניעה

ניתן לצמצם את הופעת ג'וקים ואת הצורך בהדברת תיקנים באמצעות מספר פעולות פשוטות בבית ובמשרד כמו שמירה על הניקיון, סתימת סדקים ופתחים כדי לא לאפשר לג'וקים סביבת מחיה נאותה, חשיפה לאור יום חזק, לצד שמירה על היגיינה, מניעת פירורים ושאריות מזון – כל אלו יצמצמו את הצורך בהדברת ג'וקים ויקטינו את אפשרות הריבוי שלהם בהקטנת מקומות המסתור שלהם. גם במקרה בו יהיה צורך בכל זאת לבצע הדברה – זה יגדיל את יעילות ההדברה באופן משמעותי.

מתי מומלץ לבצע הדברות ג'וקים?

התשובה המדויקת ביותר לגבי מועד המומלץ לביצוע הדברת ג'וקים יעילה תלויה בסוג המזיק המדוייק. תיקן רמריקאי שונה מתיקן גרמני.

לאור הסיכוי הגבוה להופעת ג'וקים בבית, במשרד או בבניין, כשמדובר בתיקן אמריקאי – רצוי לבצע הדברת מניעה לפחות פעם בשנה.

המועד המומלץ להדברת תיקן אמריקאי ומרבית המזיקים הוא בין תקופת האביב להתחלת הקיץ ורצוי לשלב עם הדברה רחבה יותר יחד עם מזיקים נוספים כמו נמלים. חשוב להתאים את סוג ההדברה בהתאם לסוג המזיק ולאופי הסביבה.

הדברת תיקנים טבעית

המודעות הבריאותית והסביבתית הגואה גורמת לאנשים רבים להעדיף יותר ויותר פתרונות הדברה אקולוגים, ידודתיים לאדם ולסביבה – כדוגמת הדברה ירוקה ידידותית לסביבה ללא שימוש ברעלים.

חשוב לציין כי הדברת תיקנים ירוקה מאפשרת כיום באמצעות מוצרי ג'ל, הדבקה, מלכודות וחומרי הדברה חדשניים לשמור על רמת יעילות גבוהה עם מינימום פגיעה באדם ובסביבה.

מחירים ואחריות של הדברת ג'וקים

הדברת ג'וקים אינו טיפול יקר אך חשוב שיעשב ע"י מדביר מוסמך ומקצועי עם ניסיון רב שנים, שרואה בטובתך ובריאותך ערך עליון. רצוי תמיד לגבות את הבחירה במדביר ג'וקים שבחרת או כל הדברת מזיקים אחרת – בהמלצות של לקוחות

סוגי הדברות תיקנים הן שונות כתלות בסוג התיקן – הדברת תיקן אמריקאי תהיה זולה יותר במרבית המקרים מהדברת תיקן גרמני כתוצאה משיטת ההדברה הכוללת מרכיבים רבים יותר בהדברה של תיקן גרמני.

מחיר הדברת תיקנים ממוצעת לבית עם 3 חדרים עד 5 חדרים נעה בין 240 – 400 ₪ ומעלה לתיקן אמריקאי כפוף דרכי גישה ואופי המקום.

מחיר הדברה לתיקן גרמני מתחילה ב 300 ₪ ומעלה בהתאם למספר החדרים, דרכי גישה ואופי המקום ( דירה, בניין, משרד, גודל פיזי וכדו')

חשוב לקבל אחריות מקצועית לעבודת ההדברה לצורך מניעת הישנות של הופעת התיקנים לתקופה שבין 3 חודשים עד שנה כתלות בסוג התיקן.

מענה מושלם להדברת תיקנים – במחיר משתלם ובאיכות גבוהה

אם אתם סובלים מג'וקים בבית, או חושדים כי מושבת תיקנים "התנחלה" בבית או בחצר שלכם – חשוב שתדעו כי התיקנים מתרבים במהירות, ובתוך זמן קצר אתם עלולים למצוא את עצמכם חולקים בית עם אלפי תיקנים. אל תחכו – התקשרו אלינו בהקדם, ונשמח להציע פתרון אופטימלי להדברת תיקנים, במחיר הוגן ומשתלם עבורכם.

מצאתם סימני מזיקים בבית? פנו אלינו, ותיהנו משירות מקצועי, יעיל ואדיב – במהירות!