נחשים, מטבעם, לא חיים באזורים עירוניים – אבל קורה שנחש מגיע לחצר או אפילו לתוך הבית, בעיקר כאשר הוא מחפש אחר מזון או מים. כאשר נחשים מגיעים אל סביבת המגורים שלנו – מדובר ביותר מאשר רק מטרד – ולעיתים, זו אף סכנת חיים אמיתית.

אם אתם נתקלים בנחש – חשוב מאוד לקרוא מייד לאיש מקצוע, ובכל מקרה לא לנסות ללכוד את הנחש או להרוג אותו בעצמכם. לכידת נחשים וזוחלים דורשת היכרות עם התנהגות אופיינית של נחשים, וזה בדיוק הזמן להרים טלפון לצוותי ההדברה המקצוענים שלנו – שיגיעו במהירות ויסייעו להיפטר מן המפגע.

איך ולמה מגיע נחש אלינו הביתה או לחצר

נחשים חיים במקומות רבים בארץ, הם לא צריכים הרבה מים וניזונים בדרך כלל ממכרסמים קטנים כגון עכברי שדה. הם ישנים בעונת החורף וכשמזג האוויר מתחמם הם יוצאים ממחילות מתחת לאדמה או ממקומות מסתור וזוחלים באזור המחייה שלהם כדי למצוא מזון ולהזדווג. נקבת הנחש מטילה ביצים במקום מוגן ומשאירה אותן לבקוע ולהסתדר בכוחות עצמם. עופות דורסים ניזונים מנחשים צעירים וכך רק חלק קטן מן הנחשים שבקעו מגיעים לבגרות.

היום, עם התרחבות השטחים הבנויים והצטמצמות משמעותית של שטחי מחיה עבור זוחלים ונחשים – קורה יותר ויותר שנחשים "תועים" בדרך ומוצאים דרכם לשכונות מגורים, ואפילו אל תוך בתים, בעיקר כשהם צמודי קרקע. במקרים כאלה, הנחשים נמצאים מחוץ  לאזורים הטבעיים שלהם, הם לחוצים והתנהגותם אינה צפויה. קשה לזהות ממבט חטוף ולא מקצועי, מיהו זוחל מסוכן ומי אינו מהווה סכנה אלא רק מטרד – ועל כן, בכל איתור של נחשים או זוחלים בשכונות מגורים או בתוך הבית – חשוב להפעיל ללא דיחוי אנשי מקצוע.

מצאתם סימני מזיקים בבית? פנו אלינו, ותיהנו משירות מקצועי, יעיל ואדיב – במהירות!

לכידת נחש היא עניין הדורש ידע וניסיון

כאמור, נחשים לא אוהבים סביבה רועשת של עיר, בשל ההמולה וגם מפני שהאדמה מכוסה בבטון, אספלט וריצוף, יש מעט מקומות מסתור ולא הרבה מזון.

חשוב לדעת – הכשה של נחש ארסי כגון אפעה, צפע או עכן, יכולה להרוג בקלות אדם בוגר ללא טיפול רפואי דחוף. נחשים בישראל נחשבים חיה מוגנת לכן אסור לפגוע בהם – אם פגשתם נחש אין לנסות ללכוד אותו בעצמכם, יש לפנות למי שמתמחים בלכידת נחשים וזוחלים.

לוכד נחשים מומחה יודע איך לאתר את הנחש, איך ללכוד אותו ואיך לקחת אותו למקום בו אפשר לשחרר אותו לטבע. אם איתרתם נחש בבית או בסביבת המגורים שלכם – אתם מוזמנים לפנות אלינו. אנו מתמחים בלכידת נחשים וזוחלים, נוכל למצוא ולסלק עבורכם כל נחש שראיתם באזור ולסייע לכם לנקוט את הפעולות הדרושות כדי להפחית את הסיכוי לפגוש נחש בבית או בחצר.