לפני ריסוס ג'וקים (תיקנים) – סימנים לנוכחותם של ג'וקים בבית

ג'וקים משאירים אחריהם סימנים בולטים הניתנים לזיהוי בקלות יחסית , זאת בנוסף "לפגישה" פנים אל פנים כאשר אתה נתקל בנוכחותו של ג'וק חי בתוך הבית והדורש ריסוס ג'וקים, כפתרון הדברה מוכח לאורך זמן.

חשוב לדעת כי שעות הפעילו של הג'וקים הם שעות הלילה והחשיכה, בשעות אלו הם תרים אחרי מזון. לעומת זאת במרבית שעות האור הם נחבאים להם במקומות מסתור, הרחק מחוץ לטווח הראייה שלנו.

מציאת מיקומם של המדויק של הג'וקים חיוני כדי לפעול במהירות לבצע הדברה / ריסוס מקצועי שיבטיח את מניעת התרבותם, ולמזער את הסיכונים הבריאותיים.

מצאתם סימנים של ג'וקים בבית? פנו אלינו, ותיהנו משירות מקצועי ומחיר משתלם – במהירות!

7 סימנים להימצאותם של ג'וקים באזור הבית, העסק והחצר שלך :

 1. הפרשות – ג'וקים מותירים אחריהם שובל אבקתי שדומה לגרגרי קפה יבש בגודל זעיר של 1 מ"מ עד 2 מ"מ. ניתן להבחין בהם על הרצפה, בתוך ארונות ובמקומות מסתור. הם מהווים עדות להימצאותם של הגוקים.
 2. סימני צבע מריחה – לרוב קיים באזורים רטובים עם מים או נוזלים כדוגמת אזור המטבח או האמבטיה . בנוסף, ג'וקים משאירים סימני מריחה בצבע חום בזמן פעילותם השוטפת כמו גם בזמן מנוחה . חשוב לבדוק קיומם של סימני מריחה בפינות הרצפה כמו גם במשטחים ישרים אופקיים לצורך וידוא נוכחותם של הג'וקים אצלך.
 3. נשל ( השלת עור) – ג'וקים משילים את עורם מספר פעמים היכול להגיע עד 7 -8 פעמים במהלך חייהם הבוגרים . לאורך כל תהליך הגדילה משיל הג'וק את עורו ( בדומה לנחש) והעור הישן, המת נותר מאחור ומהווה סימן בולט לנוכחותו בשטח.
 4. נזקים לאריזות מזון וספרים – נוכחות חרישה או נזקים לאריזות מזון סגורות או פתוחות, ספרים שנראים "אכולים" בקצוות ובפינות ואפילו כריכות הספרים ומוצרים אורגניים נוספים ( בשונה ממוצרים סינטטיים)
 5. מקבצי ביצים זעירות – ג'וקים מטילים ביצים במקבצים של ביצים רבות המאוגדות יחד במעין קפסולה המכילה מספר ביציות
 6. ריחות – ג'וקים נוטים לבצע את צרכיהם במקום בו הם נמצאים וישנים במסגרת זו הם מייצרים פרומון המושך ג'וקים אחרים לאזור בו מופרש הפרומון, הריח מתעצם בהתאם לכמות הג'וקים באיזור ומהווה סמן בולט לנוכחותם.
 7. תגובה לאור בשעות החשיכה – הדלקת אור בשעות החשיכה תגרום לג'וקים לברוח בריצה אל מקום מחבואם הנמצא בעיקר במקומות לחים כמו חדרי אמבטיה, שירותים, מטבח וחדר כביסה.

האם ריסוס נגד ג'וקים מסוכן לבריאות?

מרביתם של חומרי הריסוס וההדברה הינם  חומרים רעילים , ולרוב הריסוס והחומרים המשולבים בפעולה יהיו אכן מסוכנים לבריאות.

תמיד רצוי להעדיף הדברה ירוקה בדירות פרטיות, בתים ומשרדים כדי למנוע חלילה מצב של פגיעה בבריאותכם .

בריסוס ג'וקים רגיל נדרש לפנות את הדירה למשך מספר שעות במתואם עם המדביר שגם ידאג לאוורר את הדירה או העסק בסיומה של פעולת הריסוס .

חשוב לדעת כי חומר ההדברה פעיל גם לאחר פעולת האוורור למשך מספר ימים.

 

הדברה ירוקה נגד ג'וקים – השיטה מומלצת ביותר

לפני שאתם מזמינים שירותי ריסוס כנגד ג'וקים, בדקו ובקשו מהמדביר להשתמש בחומרים ירוקים בלבד כדי להבטיח את שלומכם ובטיחותכם.

אם משום מה המדביר מסרב או מתעקש על הדברה אחרת – בקשו ממנו לדעת מדוע ורצוי עם הסבר מקיף שישכנע אתכם מדוע לא לבחור בחומרים עם רעילות נמוכה( למרות שלרוב אין הסבר כזה )

במקרים רבים הדברה ירוקה ידידותית לסביבה  כמו גם  ריסוס ג'וקים בתכשירים אורגניים או הדברה עם ג'ל יהיו תהליכים יקרים יותר לעומת ריסוס והדברה בתכשירים כימיים.

למרות זאת, עדיין יהיה מומלץ מאוד לבחור בהדברה ירוקה וארוגנית על פני הדברה בחומרים רעילים.

לרוב, ההבדלים בעלות הכספית תהיה במחיר זול של עשרות שקלים בלבד.

זאת, לעומת היתרון העצום של תכשירים אורגניים למנוע נזק לבריאותכם ולהקטין את החשיפה לרעילות גבוהה של תכשירים כימיים.

הדברה אורגנית וידידותית לסביבה יעילה וחשובה במיוחד לבתים בהם מתגוררים: חולים כרוניים אנשים מבוגרים, נשים בהריון, חולי אסטמה, בעלי חיים, אנשים עם רגישות לאלרגיה ו/או מערכת חיסונית חלשה.

שיטות הדברה נוספות:

בנוסף לריסוס גוקים , קיימות עוד מספר שיטות נוספות נגד ג'וקים:

 1. הדברה באמצעות ג'ל (הדברה ללא ריח)

 2. הדברה ע"י מדבקה

 3. הדברה ע"י אבקה

 

 • הדברה באמצעות ג'ל (הדברה ללא ריח)

הדברה באמצעות ג'ל היא אחת השיטות הנפוצות ביותר אחרי ריסוס.

השימוש בג'ל נעשה ע"י הצבתו  בנקודות המסתור של הגו'קים,  כולל בסביבת ארונות, בתחתיות המגירות ואיזורים רטובים.

היתרונות של שימוש בג'ל הן שאין צורך לפנות כלים, חפצים, או לצאת מהבית. פעולה מידית תוך דקות וסיכון מינימלי (אין ריסוס) .

מאידך החסרון המרכזי להדברה באמצעות ג'ל הוא שלא מתרחשת תוצאה מיידית. נדרשת סבלנות רבה יותר עד שהגוקים יאכלו את הפתיון.

לא מספיק מגע בלבד כמו בריסוס. בנוסף קיים גם חסרון המחיר הגבוה יותר משמעותית לעומת ריסוס.

 

 • הדברה באמצעות מדבקה

שיטת הדברה פחות נפוצה היא הדברה ע"י מדבקה. בשונה מריסוס ג'וקים השיטה בהדברה זו היא מדבקה עליה מניחים נקודות עם חומר ריח פרומון של גו'קים.

הג'וקים נמשכים אל הריח ונדבקים (כמו במלכודת עכברים) . אין בהדברה הזו רעלים כלשהם ולכם היא גם נקראת  "הדברה אורגנית".

יתרונות עיקריים של שיטה זו: אין רעלים וסיכונים אין צורך בהכנות או פינוי הבית.

לעומת זאת בצד החסרונות : עלות גבוהה יחסית למול עלות ריסוס ג'יקים בעלות זולה והתוצאות לוקחות זמן עד יצירת המגע עם הג'וקים.

 • הדברה ע"י אבקה

הדברה באמצעות אבקה היא מסוכנת יותר יחסית לריסוס.

נעשה בה שימוש מועט בבתים פרטיים. השיטה מיועדת בעיקר למסעדות, מוסדות ותעשיה שבהם קיימים מכשירים חשמליים גדולים שאותם לא ניתן לרסס בנוזל.

זאת,  בשל החשש מקצר או פגיעה חשמלית שם עדיף לבצע הדברה באמצעות איבוק   ( כדוגמת מערכת קירור של מסעדות, מקררים תעשייתיים ועוד).

ישנן כמובן שיטות נוספות – לכל שיטות ההדברה וריסוס ג'וקים

איך מתכוננים ביעילות לקראת ריסוס מקקים בבית?

ריסוס גוקים יעיל ומהיר דורש מספר הכנות קצרות כדי לשפר את היעילות והמהירות של פעולת ההדברה.

1. חשוב לנקות את המטבח ובעיקר את איזור השיש משאריות מזון או כלים מלוכלכים, חשוב לסגור אריזות מזון פתוחות במטבח ובארונות.
2. חשוב לסדר את הבית לפני תהליך ריסוס הגוקים . סביבה נקיה משאריות מזון תשפר משמעוית את יעילות הריסוס באופן כזה שהמקקים יגיעו לפתיונות ולא לשאריות מזון .
3. חשוב לנקות מכשירי חשמל קטנים הנמצאים בסביבת המטבח או באיזורים רטובים.
4. נקו אבק מהצפה באמצעות שטיפה – כדחי להבטיח את יעילותו של חומר ההדברה (פחות יעיל כאשר הוא מרוסס על שכבת אבק).
5. הרחיקו רהיטים מהקיר – זה יאפשר גישה לריסוס גוקים גם במקומות נסתרים .
6. אם מצאתם ביצי ג'וקים – שאבו אותם באמצעות שואב אבק או זרקו אותם לתוך שקית סגורה.

 

ריסוס נגד ג'וקים מחירים – כמה זה עולה?

הדברה במחיר משתלם

מחיר ריסוס ג'וקים הוא בעיקרון ריסוס זול ונקבע על בסיס מספר משתנים : גודל מקום הריסוס בו צריך לבצע את פעולות ההדברה ולכן הצעת מחיר לריסוס ג'וקים של דירה בת 3 חדרים תהיה זולה משמעותית מדירה בת 5 חדרים. כמו כן שיטת ההדברה ( ריסוס, ג'ל, אבקה, וכדו' משנה את העלות).

כמו כן תקופת ההדברה ( חגים, סופי שבוע, תקופות עומס) יכולות להשפיע במקצת על העלות.

חשוב לבחור במדביר מקצועי, אמין, ומורשה מטעם המשרד לאיכות הסביבה, עתיר ניסיון והמלצות . תמיד חשוב לבדוק המלצות של לקוחות קודמים כדי להיות עם ראש שקט ובטחון שבחרתם באדם הנכון שיגיע אליכם .

בעולם ההדברה אנו גובים מחירים זולים ונוחים בשילוב מנצח של איכות ומחיר משתלם בטווח מחירים ממוצע של  בין 200  ₪  לבין  440 ₪ להדברה ביתית כתלות במיקום, גישה, סוג הריסוס וכדו.

אנו מבצעים בנוסף גם הדברה לעסקים, הדברת למסעדות, הדברה לעסקים, הדברה למוסדות , הדברה לבתי מלון, הדברה לבניינים לוועדי בתים ועוד.

הדברת ג'וקים עם עולם הדברות – הדברה וריסוס ג'וקים במחיר משתלם

אם יש לכם בעיית ג'וקים בבית – התקשרו אלינו, ונשמח להגיע לריסוס מקצועי, מהיר ויעיל במחיר משתלם ולפתור את בעיית הג'וקים שלכם – ממש בהקדם !